گز اصفهان
خانه / گز اصفهان / آخرین قیمت خرید و فروش گز معروف اصفهان

آخرین قیمت خرید و فروش گز معروف اصفهان

گز معروف اصفهان یکی از بی نظیر ترین و خوشمزه ترین سوغاتی های است که میتوان آن را به عنوان بهترین سوغات شهر اصفهان معرفی کرد، فقط نکته ای که در خرید و فروش آن باید دقت داشت خرید از برند های معروف گز در اصفهان است.

گز معروف اصفهان

گز معروف اصفهان

پایتخت هنر ایران کجاست؟ اصفهان.
اصفهان پر از چیزها و خوراکی هایی است که میتوان برای دیگران سوغات برد. چیزهایی مانند جعبه های خاتم، ظروف مینا کاری شده، پارچه های قلم کار و غیره.
اما اصفهان را تمام کشور با گزها و پولکی هایش می شناسند و بدون اغراق گز اصفهان سوغاتی است اگر برای کسی نبری در حقش جفا میکنی.

تاریخچه گز اصفهان

بر اساس بررسی ها اولین گز در دوران صفویه ریشه دارد و ریشه اصلی این گز از نوعی شیرینی ساخته شده که نام آن حلوا چوبه بوده است.
مواد اصلی این شیرینی متشکل از سفیده تخم مرغ و شکر است، که برای برطرف کردن خستگی و تجدید قوا از آن استفاده می کردند.
مانند اکثر چیزهایی که در طول زمان تغییر کرده، حلوا چوبه هم تغییر کرده و به شکل گز درآمده است.
در دوران قدیم گزها را با عصاره و شهدهای جمع آوری شده درست میکردند، که این کار در زمان حال انجام نمیشود و اگر انجام شود قیمت آن گز بسیار بالاست.

گز معروف اصفهان

بهترین گز معروف اصفهان را از کجا بخریم؟

تمام شهر اصفهان دارای گز فروشی های متعدد است، که البته بیشترین و مرغوب ترین گز و پولکی اصفهان را میشود در میدان نقش جهان و بازار اصفهان تهیه کرد.
کسانی که حرفه آنها گز فروشی و گز شناسی هست، معتقد هستند قیمت گز را میزان بادام، پسته یا فندقی که در آن به کار رفته مشخص میکند.
قیمت گزها متغیر است که از ۲۰هزار تومان تا ۵۰هزار تومان باید برای آن در نظر گرفت.
گز هایی که هم ترد و هم نرم هستند جز گزهای با کیفیت و اصیل اصفهان هستند.

معرفی بهترین گز ها در ایران

گز کرمانی: این برند گز یکی از معروف ترین و امتحان شده ترین گزهای ایران است، عمر این گز فروشی یه صد سال هم میرسد.
در زمان قاجار فردی به نام حاج میرزا حسین محسن زاده کرمانی بنای ساخت گز کرمانی را در شهر اصفهان گذاشت.
حاج میرزای کرمانی اول به طور خرده فروش پسته میشکست و مغز آن را میفروخت، تا زمانی که فردی پیدا شد و به او پیشنهاد شراکت در ساخت گز را داد. به این ترتیب کم کم کار آنها رونق پیدا کرد.
حاج میرزا ۹۹سال عمر کرد، حالا گز فروشی هایش را پسر او رضا محسن زاده کرمانی می گرداند.
گز مظفری: این گز فروشی هم قدمتی مانند گز کرمانی دارد که شغل پدر را پسر به دست گرفته و میگرداند.

گز معروف اصفهان

گز فروشی های معروف

این گز فروشی ها به تولید گز مرغوب وبا کیفیت میپردازند.
اکثر کسانی که برای بازدید شهر اصفهان میروند، اولین جایی که سر میزنند میدان نقش جهان است. از این رو اکثر گز فروشی های شهر در میدان نقش جهان گردآمده اند.
فروشگاه هایی در این میدان قراردارد که بهترین گزها را در اختیار مسافران و توریست ها قرار میدهد.
اکثرا در هر خیابان اصفهان برای راحتی مسافران چند گز فروشی وجود دارد، که مسافران به راحتی بتوانند خرید کنند.

گز فروشی های معروف اصفهان

  • گز مظفری
  • گز بوعلی سینا
  • گز کرمانی
  • گز آنتیک و غیره.

به شما توصیه میکنم که اگر به شهر اصفهان رفتید قطعا از گز فروشی های آنجا دیدن کنید و خودتان را از خوردن گز های لذیذ و خوشمزه اصفهان محروم نکنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120518588
شماره تلفن ثابت:03134460651
پست الکترونیکی: info@artagaz.com

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید عمده گز | خرید عمده گز صادراتی اصفهان

گز صادراتی اصفهان را می توانید در انواع مختلف و با بهترین کیفیت و قیمت به صورت عمده از کارشناسان بازار گز ایران بخواهید و خرید خود را با همکاری آنان انجام دهید. مرکز خرید عمده گز برای شهر قم و اصفهان می باشد که در این شهر ها از دزر باز این محصول تولید و روانه بازار فروش می شود  مهم ترین خواص گز تقویت عمومی و افزایش انرژی بدن کم خونی را برطرف می کند تقویت حافظه آرام بخش و استرس را از بین می برد خرید عمده گز صادراتی اصفهان در سراسر کشور از گز به عنوان شیرینی خاصی از اصفهان یاد می شود که استفاده از آن به خصوص در نوروز از رنگ و بوی خاصی برخوردار است که طرفداران این شیرینی سنتی که البته امروزه علاوه بر شکل سنتی به صورت صنعتی نیز در کارخانجات یزرگ تولید می شود و علاوه بر داخل کشور در سایر کشورها از گز استفاده بسیاری می شود. پخش عمده گز اصفهان شرکت های مختلف تولیدکننده گز معمولا محصولات خود را از کانال های مختلف توزیع و به مصرف می رسانند. پخش عمده گز صادراتی در حجم های بالا و با شرایط فروش خاصی انجام میگیرد و این شرایط توسط شرکت تعیین میشود. قیمت گز اصفهان برای پخش عمده در سراسر کشور بهد صورت توافقی میان تاجران و مدیران فروش این شرکت تعیین می شود و سپس قراردادهایی میان آن ها ثبت می شود. مرکز عرضه گز صادراتی اصفهان با وجود اینکه مرکز عرضه ی گز در اصفهان به صورت عمده در سطح شهر صورت می گیرد توزیع و پخش آن در تمامی بازارهای کشور به شیوه های گوناگونی بوده است که امروزه می توان شیوه توزیع و پخش سنتی را به روش پخش اینترنتی مبدل گشته است و باعث راحتی و سادگی در خریداران شده است تنها با یک تلفن ساده به مرکز عرضه کننده انواع گزها را سفارش دهند. این مرکز عرضه کننده ی بهترین گز صادراتی اصفهان در ایران بوده است.